Elementarz Młodego Artysty
Warsztaty dla dzieci 7-12 lat

Elementarz młodego artysty. Warsztaty dla dzieci w Galerii ASP w Bronowicach

Kulturystyka – projekt Galerii ASP – zaprasza na kreatywne warsztaty dla najmłodszych, wprowadzające w podstawowe zagadnienia sztuk wizualnych. Warsztaty Elementarz młodego artysty będą odbywać się co dwa tygodnie od połowy października do końca stycznia. Będą one stanowiły okazję do doskonałej zabawy, ale także poznania warsztatu plastycznego i zwiększenia podstawowych kompetencji w zakresie sztuki. Warsztaty poprowadzi dr Izabela Biela z Edukacji Artystycznej Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie.

Każde spotkanie rozpoczyna się od twórczej rozmowy. Chcemy zaintrygować dzieci, pobudzić ich wyobraźnię do kreatywnego działania, wytłumaczyć zagadnienia, które będą poruszane w dalszej, praktycznej części warsztatu. Będziemy oglądać reprodukcje prac znanych artystów, interpretować ich techniki malarskie, uczyć się, jak przejawiają się w słynnych dziełach podstawowe założenia plastyczne.

Druga część warsztatu to zadania praktyczne. Będziemy rysować, konstruować, szkicować, analizować i przede wszystkim – uczyć się. Naszym celem jest kształtowanie postaw twórczych i umiejętności ich wyrażania oraz rozwój w zakresie działalności plastycznej. Chcemy zwiększyć świadomość twórczych działań najmłodszych, lecz przy tym – co istotne – nie ograniczać ich otwartości i kreatywności.

Cykl warsztatów Elementarz młodego artysty podzieliliśmy na sześć tematów. Podczas każdego z nich poznamy kolejne pojęcie i będziemy się uczyć o jego naturze, tym jak operować określony środkiem, by oddać w pracy to, co czujemy.

PROGRAM WARSZTATÓW

︎29 października, godz. 11.00
Temat warsztatów: LINIA
︎12 listopada, godz. 11.00
Temat warsztatów: KOLOR
︎26 listopada, godz. 11.00
Temat warsztatów: FORMA
︎10 grudnia, godz. 11.00
Temat warsztatów: PERSPEKTYWA
︎7 stycznia, godz. 11.00
Temat warsztatów: ŚWIATŁO
︎21 stycznia, godz. 11.00
Temat warsztatów: KOMPOZYCJA

W drugim semestrze będziemy kontynuować warsztaty, pogłębiając poszczególne wątki tematyczne.

Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym 7-12 lat.
Czas trwania: 2 godziny.
Warsztaty odbywają się w Galerii ASP w Galerii Bronowice (ul. Stawowa 61)
Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Link do formularza zapisów︎︎︎