fot. Vira Kosina-Polańska

Artystki i Artyści
Justyna Barzowska, Marlena Biczak, Rafał Borcz, Veronika Hapchenko, Justyna Janikowska-Radosz, Fryderyk Kądziela, Bogumil Ksiazek, Michał Maliński, Krzysztof Maniak, Adam Nehring, Edyta Olszewska, Paweł Olszewski, Alicja Pakosz, Karol Palczak, Bartłomiej Radosz, Weronika Świętek, Anna Tajak, Jan Eustachy Wolski, Katarzyna Wyszkowska, Michał Zawada, Anna Maria Zuzela.

Krocz ze mną

"Krocz ze mną, podążaj śladami moich wrażeń, myśli, spojrzeń. Co odnajdziesz? Z pewnością nie to, czego się spodziewasz."

Wielogłos artystów w kolejnych przestrzeniach Galerii ASP zderzy się i odbije od malarstwa Karola Palczaka, wkroczy w jego obrazy i wyjdzie poza nie w meandry własnych doświadczeń. Krocząc za głosami spotkamy tu nostalgię, sny i wspomnienia, stwory i poczwarki, przedmioty magiczne i rytuały, naturę i ciała, które w naturę się wtapiają, spalają i scalają się z nią. Płomienie, kamienie, wnętrza i wnętrzności. Wystawa "Krocz ze mną", podobnie jak fragment zawołania rodem z miasteczka Twin Peaks, ciągnie w przewrotny, nieco zabawny, pełen namysłu, a czasem przerażający świat wyobraźni współczesnych artystów i artystek związanych z krakowską Akademią.

Wystawa organizowana w ramach Open Eyes Art Festival︎︎︎

Kuratorka
Margarita Vladimirova