Wystawa rysunków Połączenie prezentowana w Galerii ASP Bronowice (C.H. Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61, piętro 1) jest drugą odsłoną polsko-czeskiego projektu Transmisja, który przyjął formułę biennale. Na wystawie można zobaczyć prace rysunkowe osób studiujących na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz studentek i studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu w Ostrawie. Projekt Transmisja polega na przesyłaniu obrazów na papierze lub nośniku cyfrowym między artystkami i artystami, studiującymi na dwóch różnych uczelniach zagranicznych. Uczestnicy projektu wysyłają do siebie komunikat, czyli swoje prace, a później spotykają się na wystawie.  

Zapraszamy do oglądania dokonań młodych, polskich i czeskich studentów, którzy dzielą się z Państwem tym, w jaki sposób rozumieją formę rysunkową i jakie motywy są ważne w ich twórczości.

Autorki i autorzy prac na wystawie:
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
Weronika Chrząstek, Patrycja Załucka, Aleksandra Olszar, Magdalena Foszczyńska, Jagoda Kubik, Patrycja Patrzałek, Sylwia Marszałek – Jeneralczyk, Dawid Klon, Kamila Wajda, Maciej Pająk, Zuzanna Wozowicz, Małgorzata Głuszczuk

Uniwersytet w Ostrawie
Barbora Šidlová, Johan Auer, Antónia Morihladková, Ondřej Vyvlečka, Marek Geczik, Adéla Becková, Barbora Konvičková, Anna Bujňáková, Romana Floreková, Veronika Kuricová, Anastasia Firsaková, Organizatorzy projektu: Katedra Rysunku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Katedra Grafiki i Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Ostrawie. 
Inicjatorzy projektu: prof. dr hab. Mariola Wawrzusiak - Borcz oraz prof. dr hab. Marek Sibinský
Koordynatorki i kuratorki projektu: mgr Maria Woźniak i mgr Oľga Moravcová 


Wernisaż: 
24.11.2022 godz. 18:00

Media spółczenościowe współorganizatorów:
Instagram:
https://www.instagram.com/rzezba_asp_krakow/
https://www.instagram.com/bod_linie_plocha/

Facebook:
https://www.facebook.com/WydzialRzezbyASPKrakow
https://www.facebook.com/bodlinieplocha Wystawa otwarta:
pn.-pt. 15:00–21:00
sb. 09:00-21:00