fot. Izabela Biela
Jak temat naszych kolejnych zajęć CELTYCKA WYOBRAŹNIA wpłynął na wyobraźnię warsztatowiczów?
Inspiracją była Księga z Kells - manuskrypt z około 800 roku, bogato ilustrowany przez celtyckich mnichów, od 2011 wpisany na listę UNESCO Pamięć Świata.
Świat ludów starożytnych, opowieści o ich zwyczajach, obrzędach, tradycjach, strojach, rytuałach i atrybutach codziennego życia to znakomity materiał, by świetnie się bawić i stworzyć niepowtarzalne dzieła! Najlepszym dowodem są prace naszej zdolnej grupy uczestników, którzy misternie i bogato ozdobili celtyckimi motywami roślinnymi i figuralnymi swoje inicjały.
Działo się to wsztystko w przestrzeni niedawno otwartej wystawy przeHISTORIA SZTUKI︎︎︎, na której prezentujemy prace powstałe w trakcie warsztatów. Świat ludów starożytnych, opowieści o ich zwyczajach, obrzędach, tradycjach, strojach, rytuałach i atrybutach codziennego życia to znakomity materiał, by świetnie się bawić i stworzyć niepowtarzalne dzieła! Najlepszym dowodem są prace naszej zdolnej grupy uczestników, którzy misternie i bogato ozdobili celtyckimi motywami roślinnymi i figuralnymi swoje inicjały.
Autorką inicjatywy jest Izabela Biela, która jest odpowiedzialna za cykl Historia sztuki vol.2 Warto też dodać, że warsztaty odbyły się przy wsparciu grupy studentów Wydział Malarstwa ASP w Krakowie kierunku Edukacja Artystyczna: Ewy Dygi i Doroty Butan.